تاریخ انتشار : چهارشنبه، 29 فروردين ماه، 1397

اعزام 51 ناوگروه ارتش به آب‌های آزاد و بین‌المللی

آباد سبز : بابک امینی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح استان بوشهر در بزرگراه امام علی(ع) شهر بوشهر اظهار داشت: کارکرد نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی سبب شد تا پایان جنگ، نیروی دریایی عراق نتواند هیچ گونه عملیاتی داشته باشد...

به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز" بابک امینی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح استان بوشهر در بزرگراه امام علی(ع) شهر بوشهر اظهار داشت: کارکرد نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی سبب شد تا پایان جنگ، نیروی دریایی عراق نتواند هیچ گونه عملیاتی داشته باشد.

 

وی افزود: رشادت و دلاوری‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سبب از بین رفتن توان رزمی و تاکتیکی نیروی دریایی عراق شد و حماسه‌آفرینی این نیرو در دوران دفاع مقدس هشت ساله، قابل اغماض نیست. فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: پایگاه دوم دریایی بوشهر در طول دوران دفاع مقدس، 266 شهید تقدیم نظام کرده است که 56 نفر از این تعداد در درگیری مستقیم با نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس به شهادت رسیده‌اند.

 

امینی بیان کرد: هم اکنون شعاع عملیاتی نیروی دوم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از خلیج فارس تا اقیانوس‌ها کشیده شده و توانسته سیادت و آقایی خود را با برافرشتن پرچم کشورمان در آنجا نشان دهد. فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اکنون نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با داشتن ساختاری قوی و منسجم و داشتن تجهیزات به روز و پبشرفته از آمادگی خوبی برای حراست و حفاظت از مرزها و منافع جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: از مهمترین شاخص‌ها در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، استفاده از تجهیزات دفاعی و جنگی ساخت ایران است که نشان از خودکفایی کشورمان در عرصه ساخت و استفاده از تجهیزات نظامی بومی است. امینی از اعزام 51 ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به آب‌های آزاد، گفت: این ناوگروها برای حفاظت و حراست از منابع و منافع ایران به این مناطق اعزام شده‌اند.



 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
مرتبط باموضوع
 پلیس اجتماع‌محور عامل کنترل اجتماعی است  [ دوشنبه، 17 ارديبهشت ماه، 1397 ]
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز