تاریخ انتشار : پنجشنبه، 2 فروردين ماه، 1397

نخستین اهداء اعضاء بیمار مرگ مغزی امسال در بوشهر انجام شد

آباد سبز : علیرضا باقری اظهار داشت: با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده شاهد فرهنگ‌سازی مناسبی برای اهدا اعضاء بدن در سطح استان بوشهر هستیم به گونه‌ای که با وجود فشار روانی فراوان بر خانواده‌هایی که فرزندان جوان آنها دچار مرگ مغزی می‌شوند، شاهد پذیرش این موضوع هستیم...

به گزارش ‌‌‌‌‌ "آباد سبز" علیرضا باقری اظهار داشت: با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده شاهد فرهنگ‌سازی مناسبی برای اهدا اعضاء بدن در سطح استان بوشهر هستیم به گونه‌ای که با وجود فشار روانی فراوان بر خانواده‌هایی که فرزندان جوان آنها دچار مرگ مغزی می‌شوند، شاهد پذیرش این موضوع هستیم.

 

وی افزود: اهداء اعضاء در شرایطی رخ می‌دهد که فرد دچار مرگ مغزی شده و امیدی به زندگی مجدد وجود ندارد و از طرفی نیز زمان زیادی برای اهداء عضو وجود ندارد که در این شرایط تصمیم به موقع خانواده افراد مرگ مغزی برای اهداء عضو عزیز از دست‌ رفته‌ حیاتی است.

 

مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: در سال گذشته با موافقت خانواده افراد مرگ مغزی، 18 فقره اهداء اعضاء مرگ مغزی انجام شد که نسبت به سال 95 که 12 فقره اهداء اعضاء انجام شد، شاهد افزایش 50 درصدی در این بخش بودیم. باقری عنوان کرد: در روز گذشته نیز اولین اهداء اعضاء یک بیمار مرگ مغزی در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به ثبت رسید که طی آن اعضاء محمود حمادی‌پور شهروند 41 ساله ساکن در شهر دیر که به دلیل سکته مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، اهداء شد.

 

وی ادامه داد: با حضور تیمی از متخصصان پزشکی یکی از بیمارستان‌های شیراز در بیمارستان شهای خلیج فارس بوشهر، قلب، کلیه و کبد این فرد برای بیماران نیازمند اهداء شد. 


شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
نظر
 
نام (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
تبلیغات
آباد سبز
آباد سبز