100هزار رأس دام سبک در «دشتی» واکسینه شد

100هزار رأس دام سبک در «دشتی» واکسینه شد

موضوعات : اخبار برگزیده

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک بومی و عشایر واکسینه شده‌اند .
‌‌‌‌‌ "آباد سبز": احمد ایزدی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان دشتی  با تبریک هفته دامپزشکی، اظهار داشت:  شهرستان دشتی واحد نمونه دامپزشکی در مقوله آموزش و بهره‌برداران در سطح استان انتخاب شده است و بیش از ۵۰ کارگاه آموزشی و فرهنگی در سطح روستاها و شهرستان‌ها برگزار کرده‌ایم که مهمترین آنها مربوط به بیماری مشترک انسان با دام است. رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی از صدور بیمه برای  ۴۰۰ رأس دام خبر داد و افزود: در شش‌ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک بومی و عشایر واکسینه شده‌اند . وی ادامه داد: همچنبن  ۴۰۲ گواهی حمل مرغ زنده بالای ۶۰۰ هزار قطعه از مرغ‌داری‌ها و ۶۳ گواهی بچه‌ماهی با حدود بیش از ۶۰۰ میلیون قطعه ماهی صادر شده است. ایزدی با اشاره به صدور ۶۶ فقره گواهی تخم‌مرغ شامل بیش از   ۱۸۷ تن، عنوان کرد: از ابتدای سال جال تا پایان شهریورماه  ۳۷۴ تن مرغ کشتار روز در سطح شهرستان توزیع شده است و  ۷۶۰ دام تحت نظارت دامپزشکی کشتار و ۲۰۰ کیلوگرم  معدوم شده است. وی با اشاره به  معدوم‌سازی ۵۰۰  کیلوگرم مواد خام دامی غیرقابل مصرف، خاطرنشان کرد: دو هزار بازدید از مراکز عرضه در شهرستان دشتی انجام داده‌ایم و ۴۳ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع داده شد که بیشترین پرونده  مربوط به عرضه غیرمجاز مرغ زنده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی یادآور شد:  تاکنون هیچ‌گونه بیماری خاص و تلفاتی تا امروز در سطح شهرستان در سایت‌های پرورش میگو مشاهده نشده است.  انتهای پیام/  شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : sabz
  • تاریخ : چهارشنبه 17 مهر ماه 1398
  • 0 بازدید
  • 0 نظر