میزبانی دانشگاه‌های تهران از عاشقان حسینی/ حضور پرشور عزاداران در هیئت‌های دانشجویی

میزبانی دانشگاه‌های تهران از عاشقان حسینی/ حضور پرشور عزاداران در هیئت‌های دانشجویی

موضوعات : سیاسی

همزمان با شب‌های محرم مساجد دانشگاه‌های بزرگ تهران هر شب میزبان تعداد زیادی از عزاداران حسینی و عاشقان اهل بیت (ع) هستند.
به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز" به نقل از خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، همزمان با شب‌های محرم مساجد دانشگاه‌های بزرگ تهران هر شب میزبان تعداد زیادی از عزاداران و عاشقان حسینی هستند. * برگزاری مراسم عزاداری محرم در دانشگاه امام صادق(ع)  برهمین اساس مراسم عزاداری ماه محرم در دانشگاه امام صادق(ع) به همت هیأت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی این دانشگاه از شنبه 9 شهریورماه آغاز شده و به مدت یازده شب با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین پناهیان و مداحی میثم مطیعی ادامه خواهد داشت. میزبانی دانشگاه‌های تهران از عاشقان حسینی/ حضور پرشور عزاداران در هیئت‌های دانشجویی   همچنین دسته عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی نیز از ساعت ۱۰ صبح از محل دانشگاه امام صادق(ع) عزاداری خود را آغاز خواهد کرد. * برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه صنعتی شریف مراسم عزاداری ماه محرم در دانشگاه شریف هم از ابتدای محرم آغاز به همت هیئت الزهرای (س) این دانشگاه آغاز شده و به مدت 13 شب در مسجد دانشگاه شریف برگزار می‌شود. میزبانی دانشگاه‌های تهران از عاشقان حسینی/ حضور پرشور عزاداران در هیئت‌های دانشجویی   مراسم عزاداری ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی هم در دانشگاه شریف از ساعت 11:30 برگزار خواهد شد. مراسم عزاداری محرم در دانشگاه شریف هر شب هم زمان با نماز مغرب و عشاء آغاز شده و در شب‌های گذشته حجت الاسلام قاسمیان و حجت‌الاسلام قمی برای عزاداران سخنرانی کرده اند و سه شب آخر هم حجت الاسلام رستمی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها سخنران این مراسم خواهد بود. این مراسم هر شب در دهه اول محرم با نوای محمد رستمی همراه است.

مهد کودک ویژه کودکان، غرفه‌های حجاب در قسمت خواهران و غرفه‌های کتاب و اقلام فرهنگی در قسمت برادران در جلوی درب دانشگاه در حاشیه این مراسم به عزادارن خدمات رسانی خواهند کرد.

* برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه علم و صنعت مراسم محرم در دانشگاه علم و صنعت ایران هم به همت  هیئت شهدای گمنام این دانشگاه از 9 شهریور آغاز شده و تا 19 شهریور به مدت 11 شب از نماز مغرب و عشاء در مسجد دانشگاه برگزار خواهد شد. میزبانی دانشگاه‌های تهران از عاشقان حسینی/ حضور پرشور عزاداران در هیئت‌های دانشجویی   سخنران 5 شب اول حجت‌الاسلام عابدینی و در شب‌های بعدی هم حجت‌الاسلام مشکوری خواهند بود. این مراسم با مداحی سید محمود علوی و مصطفی هادیان برگزار می‌شود در دانشگاه علم و صنعت صبح عاشورا دسته عزاداری به راه خواهد افتاد و پس از عزاداری، نماز جماعت ظهر و عصر اقامه خواهد شد. در کنار برگزاری مراسم عزاداری، برپایی مهدکودک، غرفه‌های فرهنگی شامل فروش لباس، کتاب و لوازم‌التحریر تدارک دیده شده و عموم مردم برای شرکت در مراسم عزاداری می‌توانند به مسجد دانشگاه علم و صنعت مراجعه کنند. * برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دانشگاه امیرکبیر هم مراسم سوگواری دهه اول محرم از 9 شهریور به همت هیات رهروان شهدای دانشگاه در مسجد این دانشگاه برگزار شده و در شب‌های آینده هم بعد از نماز مغرب و عشا ادامه خواهد داشت. میزبانی دانشگاه‌های تهران از عاشقان حسینی/ حضور پرشور عزاداران در هیئت‌های دانشجویی   سخنرانی حجت الاسلام ابراهیم فاطمی سیرت، حجت الاسلام محمدرضا عابدینی و مداحی امین پویان راد از برنامه‌های این مراسم است. * برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه تهران مراسم عزاداری ماه محرم در دانشگاه تهران هم در مسجد این دانشگاه درحال برگزاری است. این مراسم در روزهای اول تا چهارم محرم با سخنرانی حجت الاسلام کفیل و مداحی کربلایی حامد فراهانی همراه بود و در شب‌های آینده هم مراسم ادامه خواهد داشت. قرائت زیارت عاشورا در ایام دهه اول محرم در دانشگاه تهران  هر روز ساعت 12:30 در مسجد دانشگاه برقرار است. میزبانی دانشگاه‌های تهران از عاشقان حسینی/ حضور پرشور عزاداران در هیئت‌های دانشجویی   مراسم سوگواری عاشورا و تاسوعای حسینی هم همزمان با این ایام در مسجد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

براساس این گزارش این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان و مداحی حاج سعید حدادیان برگزار خواهد شد.

در حاشیه این مراسم برنامه‌ای ویژه کودکان در بوستان اندیشه و نشاط برگزار می‌شود. * برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه تربیت مدرس ویژه‌برنامه‌ ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌ الحسین(ع) در دانشگاه تربیت مدرس هم از نهم شهریور آغاز شده و تا بیستم شهریور در مسجد قدس این دانشگاه ادامه خواهد داشت. سخنران امشب ( شنبه شانزدهم شهریور ماه) این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خواهد بود که پس از نماز مغرب و عشا در این مکان به سخنرانی خواهد پرداخت. انتهای پیام/شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : sabz
  • تاریخ : سه شنبه 19 شهريور ماه 1398
  • 0 بازدید
  • 0 نظر