عوامل درگیری مسلحانه برازجان دستگیر شدند

عوامل درگیری مسلحانه برازجان دستگیر شدند

آباد سبز: رئیس پلیس دشتستان از درگیری مسلحانه در شهر برازجان خبر داد و تصریح کرد: در پی وقوع درگیری مسلحانه در خیابان فردوسی شهر برازجان مأموران پلیس امنیت عمومی دشتستان به‌منظور مقابله با جرائم خشن و پیشگیری از انتقام‌جویی‌های احتمالی بلافاصله در محل وقوع جرم حضور یافتند و  بررسی‌های علمی و کارشناسی را آغاز کردند.


به گزارش «آباد سبز»؛ سیدجواد رضوی گفت: درنتیجه تحقیقات و بررسی‌های میدانی مشخص شد که سه نفر با هویت معلوم، به‌سبب اختلافات خانوادگی اقدام به تیراندازی به‌سمت خودرو و منازل مسکونی یکدیگر کرده‌اند.

سرهنگ رضوی عنوان کرد: با مشخص شدن هویت متهمان و با هماهنگی مقام قضائی به‌موازات بازرسی‌های متعدد از مخفیگاه‌های متهمان و تلاش برای دستگیری متهمان، استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی و بهره‌گیری از معتمدان محلی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی دشتستان  از دستگیری متهمان خبر داد و بیان کرد: در نتیجه اقدامات انجام‌شده و تنگ‌تر شدن عرصه بر متهمان در نهایت هر سه نفر متهم خود را تسلیم پلیس کردند و سلاح‌های به‌کاررفته در تیراندازی را تحویل پلیس دادند.

وی برخورد با مجرمان جرایم خشن را از اولویت‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس و دستگاه قضایی شهرستان دشتستان دانست و تأکید کرد: پلیس ضمن رصد دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز با تشدید اقدامات اطلاعاتی و استفاده از روش‌های علمی کشف جرم،‌ مجرمینی را که امنیت عمومی را به مخاطره انداخته به تیغ عدالت می‌سپارد.

رئیس پلیس دشتستان با ابراز اینکه نقش معتمدان محلی، ‌بزرگان خانواده و ریش‌سفیدان در مناقشات و منازعات اجتماعی بی‌بدیل است تصریح کرد: لازم است این ایفای نقش در کانون‌های خانواده و راهبردهای تقویت سرمایه‌های اجتماعی توسط آسیب‌شناسان اجتماعی و جامعه‌شناسان مورد بازتعریف و واکاوی دقیق قرار گیرد.

سرهنگ رضوی ضمن اعلام آمادگی همکاری پلیس با متخصصان حوزه جامعه‌شناسی و آسیب‌شناسی اجتماعی اظهار کرد: ‌از مراکز دانشگاهی دعوت می‌شود تا با نگاهی علمی به واکاوی علل بروز جرایم خشن در دشتستان بپردازند و راهبردهای پیشگیری‌های مختلف از این نوع بزه خاص و تأثیرگذار در حوزه امنیتی را در دستور کار تحقیقاتی قرار دهند.
شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت ماه 1398
  • 0 بازدید
  • 0 نظر