دیدار وزیر ارشاد با روزنامه نگار پیشکسوت بوشهری +عکس

دیدار وزیر ارشاد با روزنامه نگار پیشکسوت بوشهری +عکس

آباد سبز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به بوشهر با اسکندر احمدنیا ، شاعر و هنرمند پیشکسوت بوشهری در عرصه ادبیات و روزنامه نگاری دیدار کرد.


به گزارش «آباد سبز» به نقل از تسنیم؛ سیدعباس صالحی ظهر امروز با حضور در منزل اسکندر احمدنیا شاعر و هنرمند بوشهری در عرصه ادبیات و روزنامه نگاری با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار وزیر ارشاد با روزنامه نگار پیشکسوت بوشهری +عکس

استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در این دیدار همراهی کردند.

در این نشست از فعالیت‌های ادبی اسکندر احمدنیا و حضور مؤثر و مستمرش در عرصه‌های ادبیات و روزنامه نگاری، شعر و ادب تقدیر شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با تاکید بر حمایت از  پیشکسوتان هنرمند اظهار داشت: هنرمندان پیشکسوت سال‌‌ها در امور گوناگون جامعه نقش مهم و موثری ایفا کرده‌اند که تجلیل از این عزیزان رسالت ویژه  مسئولان این وزارتخانه است.

صالحی نقش پیشکسوتان در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی مهم دانست و تصریح کرد: هنرمندان، ادبا، نویسندگان، شعراء  ودیگر پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر باید در بخش ساختارها و زیرساخت‌های فرهنگ و هنر نقش مشورتی بیشتری ارائه دهند چراکه این افراد دارای تجربیات ارزشمندی هستند.

وی پیشکسوتان را سرمایه‌های اجتماعی دانست و با تاکید بر بهره جستن از تجریبات آنان گفت: هنرمندان پیشکسوت از جایگاه مهمی در جامعه برخوردار هستند چراکه آنان نسل‌ها را با یکدیگر ارتباط می‌دهند.

دیدار وزیر ارشاد با پیشکسوت هنرهای نمایشی و آئینی 

همچنین  سیدعباس صالحی ظهر امروز در منزل ایرج صغیری پیشکسوت هنرهای نمایشی و آیینی بوشهر حضور یافت و با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار وزیر ارشاد با روزنامه نگار پیشکسوت بوشهری +عکس

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار با قدردانی از خدمات هنری ایرج صغیری اظهار داشت: هنرمندان در جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری در عرصه ترویج فرهنگ در جامعه دارند که استفاده از تجارب پیشکسوتان  در انتقال داشته‌های هنری امری مهم و ضروری است.

صالحی با تاکید بر نقش مهم تولید آثار فاخر از سوی هنرمندان افزود: آثار هنری فاخر همیشه در ذهن مخاطبان ماندگار است و در این میان خلق آثار آیینی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

در این دیدار ایرج صغیری هنرمند پیشکسوت  بوشهری مشکلات حوزه هنرهای نمایشی و آیینی را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: حمایت از هنرمندان می‌تواند در تولید و خلق آثار فاخر اثرگذار باشد.

وی خواستار بررسی و حل مشکلات هنرمندان بوشهری به ویژه هنرمندان پیشکسوت شد.

ایرج صغیری بازیگر، کارگردان، نمایشنامه‌نویس، داستان‌نویس و هنرمند بوشهری است که از وی آثار زیادی چون کارگردانی فیلم سفر غریب، نمایش قلندرخونه، محپلنگ، شب شولای عبدالرحمان، خالو نکیسا، بنات‌النعش، یوزپلنگ و خلخال شوم را می‌توان نام برد.
شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 11 اسفند ماه 1397
  • 0 بازدید
  • 0 نظر