دستگاه‌های اجرایی نسبت به دریافت برچسب انرژی اقدام کنند

دستگاه‌های اجرایی نسبت به دریافت برچسب انرژی اقدام کنند

موضوعات : آخرین اخبار

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: دستگاه‌های اجرایی نسبت به دریافت برچسب انرژی ساختمان‌های اداری برای برنامه‌ریزی به منظور بهینه سازی مصرف انرژی برق اقدام کنند.
‌‌‌‌‌ "آباد سبز":

سید محمد موسوی زاده روز شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری، بر پیگیری موضوع نصب برچسب انرژی ساختمان‌های اداری تأکید کرد و افزود: برچسب انرژی یک کار پایدار، دائمی و غیرقابل بازگشت محسوب می شود و بنای بسیار مناسبی برای میزان مصرف انرژی ساختمان‌های اداری است.

وی یادآور شد: مصوبه لزوم اقدام دستگاه‌های اجرایی برای دریافت برچسب انرژی توسط هیأت وزیران تصویب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان ادامه داد: در ابتدای اجرای طرح برچسب انرژی مهم نیست که دستگاه‌های اجرایی کمترین اتلاف انرژی یا بیشترین اتلاف را دارند، رویکرد دولت حرکت به سمت استفاده بهینه از انرژی با کمترین اتلاف و رسیدن به بالاترین درجه از مصرف بهینه انرژی است.

وی با بیان اینکه ساعت‌های ۱۱ تا ۱۵ زمان اوج مصرف برق است، ابراز داشت: مشترکان برق شامل دستگاه‌های اجرایی و بخش خانگی با مصرف بهینه و خاموش کردن وسایل برقی پرمصرف در زمان اوج، در جلوگیری از خاموشی برق مشارکت کنند.

تغییر ساعت اداری در سمنان ۲ درصد مصرف برق را کاهش داد

موسوی زاده تصریح کرد: از زمان شروع طرح تغییر ساعت کاری ادارات استان سمنان تا کنون حدود ۲ درصد در مصرف برق صرفه جویی شده و همین ۲ درصد نقش مؤثر در جلوگیری از خاموشی‌ها داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان خاطرنشان کرد: در چهار دهه گذشته رشد جمعیت ۲.۳۱ برابر شده و به دنبال آن ظرفیت نیروگاه‌های برق کشور نیز ۱۰.۲۶ برابر افزایش یافته و این افزایش ۱۰ برابری ظرفیت نیروگاه‌های برق حاکی است جمهوری اسلامی ایران کم‌کاری نکرده است.

وی با بیان اینکه متوسط رشد مصرف برق در کشور ۹ درصد و در استان سمنان ۶ درصد و در دنیا سه درصد است، یادآور شد: آمارها نشاندهنده بالا بودن شدت و میزان مصرف انرژی در کشور نسبت به دنیاست و باید صرفه‌جویی در مصرف برق بیش از پیش مد نظر قرار بگیرد.

موسوی زاده با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری، افزود: مدیریت مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است و در شرایط فعلی کشور رعایت این مساله به منزله جهاد است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: امسال با اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف، امید است سال ۹۸ قطعی برق صفر باشد.

شورای اداری استان سمنان به ریاست علیرضا آشناگر استاندار سمنان و با حضور آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه و ابوالفضل حسن بی کی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

۷۳۴۲/‏۶۱۰۳شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : sabz
  • تاریخ : جمعه 21 تير ماه 1398
  • 0 بازدید
  • 0 نظر