حضور ۱۷۰۰ دانش‌آموز بوشهری در اردوهای طرح هجرت

حضور ۱۷۰۰ دانش‌آموز بوشهری در اردوهای طرح هجرت

موضوعات : اخبار برگزیده

فرمانده سپاه مالک اشتر بوشهر از ابتدای تیر ماه تا کنون هزار و 700 دانش‌آموز دختر و پسر شهرستان بوشهر برای شرکت در اردوهای طرح هجرت 3 اعلام آمادگی کرده‌اند.
به گزارش‌‌‌‌‌ "آباد سبز" به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، سرهنگ غلامرضا شهابی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هزار و 700 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر شهرستان بوشهر در عرصه‌های مرمت، زیباسازی، بهسازی و تعمیر لوازم آموزشی و کمک آموزشی در بیش از 30 مدرسه و به مدت 10 روز، در قالب اردوهای طرح هجرت 3 فعالیت می‌کنند.
فرمانده سپاه مالک اشتر بوشهر با بیان اینکه با برنامه ریزی‌های انجام شده این طرح از ابتدای تیر ماه سال جاری آغاز و تا پایان شهریور ادامه خواهد یافت، افزود: هدف از برگزاری این طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان، آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و آشنایی جوانان با فعالیت‌های گروهی مثمرثمر است.
وی با بیان این که کمک به سازندگی و خدمات رسانی به مناطق محروم جامعه از دیگر اهداف این طرح است، افزود: جوانان با حضور در این طرح با روحیه فداکاری و ایثار و کمک به هم نوع آشنا می‌شوند.
فرمانده سپاه مالک اشتر بوشهر با اشاره به اعلام آمادگی ۱۱ گروه جهادی شهرستان بوشهر برای حضور در اردوهای جهادی، بیان کرد: هدف از تشکیل این اردوها، تقویت روحیه جهادی و انقلابی دانش‌آموزان، به ویژه دانش‌آموزان بسیجی فعال در واحدهای مقاومت دانش‌آموزان است. وی افزود: فراگیری مهارت‌های کاری و تعامل گروهی از نیازهای نوجوانان و جوانان است و در صورتی که در مسائل فرهنگی این قشر کوتاهی شود، سرمایه‌‌های ارزشمند و آینده سازان این مرز و بوم در معرض خطر تهاجمات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی قرار می‌‌گیرند.
شهابی اردوهای طرح هجرت را فرصتی مناسب برای حضور و بکارگیری جوانان در عرصه‌های مختلف سازندگی کشور و تجربه آموزی عنوان کرد و افزود: در این طرح علاوه بر مرمت و بازسازی مدارس، باید به دنبال نهادینه کردن فرهنگ و روحیه جهادی در کار و فعالیت بود. انتهای پیام/شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : sabz
  • تاریخ : چهارشنبه 26 تير ماه 1398
  • 0 بازدید
  • 0 نظر