توصیه های پلیس آگاهی استان بوشهر به مغازه داران

توصیه های پلیس آگاهی استان بوشهر به مغازه داران

آباد سبز : رئیس پلیس آگاهی استان در راستای پیشگیری از وقوع سرقت مغازه، توصیه های پلیسی را به مغازه داران ارائه کرد


به گزارش آباد سبز ، سرهنگ "جوشن سهرابی" با هدف پیشگیری و کاهش سرقت مغازه و به منظور اقزایش آگاهی عمومی متصدیان و مدیران واحد های صنفی بیان داشت :از خريد اموال، اشياء و جواهرات بدون فاكتور و مدارك كافي از افراد ناشناس جدا خودداري نمائيد، مراتب را به كلانتري اطلاع دهيد. در زمان قطع برق مراقبت هاي لازم را اعمال و نكات ايمني را رعايت نمائيد. از چيدن اجناس و اشياء كم حجم كه احتمال سرقت آنها وجود دارد در خارج از مغازه  خودداري نمائيد. وجوه نقد را به اندازه نياز روزانه در جاي مطمئن نگهداري نمائيد و به كارگران و خدمه خود اجازه ندهيد كه ديگران را به عنوان دوست وهمشهري به محل كار بياورند. 

توصیه های پلیس آگاهی استان بوشهر به مغازه داران
?رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان بوشهر از شهروندان و متصدیان واحدهای صنفی خواست : در مغازه هاي طلافروشي هنگام شروع و پايان كار (زمان پهن كردن و جمع كردن ويترين) سعي نمائيد كه تنها بوده و در معرض ديد ديگران نباشيد و حتما در  مغازه بسته باشد. در صورت امكان از اقلام  و اموال گران بها، خود عكس داشته باشيد. مراقب مراجعين و نوع عملكرد آن ها باشيد. در صورتي كه مراجعه كننده زمينه اي فراهم نمايد تا صاحب مغازه حتي براي لحظه اي مجبور به ترك مغازه شود مغازه دار بايد يك نفر مورد اعتماد را به جاي خود بگمارد زيرا ممكن است همدست سارق در غياب صاحب مغازه اقدام به دخل زني نمايد. در حضور مشتري ناشناس به منظور آوردن بعضي اجناس مورد تقاضاي وي به پستو و يا قسمت انتهاي مغازه خود نرو و در صورتي كه مشتري ناشناس اقلام خريداري شده را زمين ريخته و وانمود مي نمايد كه احتياج به كمك دارد بيشتر مراقب مغازه و دخل خود باشيد. 
?رئیس پلیس آگاهی استان به مغازه داران و متصدیان صنوف توصیه کرد: اصناف محترم جهت مراقبت از محل كسب:  چنانچه آژير خطر استفاده مي كنيد محل نصب آن را طوري انتخاب نمائيد كه سارقان نتوانند آن را به سهولت تشخيص دهند. درهاي ورودي مغازه را از نوع كركره اي مشبك نمائيد و شبها نيز در محل مزبور روشنائي كافي وجود داشته باشد. راه هاي كانال كولر پشت بام را هرچند كوچك باشد به وسيله جوش دادن چند ميله محفوظ نمائيد. مغازه هايي كه از در آهني وشيشه اي به طور همزمان استفاده مي كنند براي بالابردن ضريب اطمينان هر دو را قفل نمائيد. در مواقع تعطيلات چند روزه حتما بين تعطيلات به مغازه سركشي وقفل ها را بازديد نمائيد. سعي كنيد از قفل هاي سوئيچي استفاده شود زيرا قفلهاي معمولي به سهولت با قيچي بريده مي شود. 
?وی تصریح کرد: در صورتي كه از قفل هاي آويز استفاده مي كنيد آنرا طوري نصب نمائيد كه محل نصب قفل تا زمين حدودا 30 سانتيمتر فاصله داشته باشد، چنانچه در مجاورت يا پشت مغازه شما ملك مخروبه اي وجود دارد ديوارهاي مغازه را با آهن و بتون محكم و غير قابل نفوذ نمائيد. پول نقد بيش از حد معمول را در مغازه نگهداري نكنيد و آن را سريعا به بانك بسپاريد. محل كسب خود را در اختيار افراد نابالغ و كم تجربه نگذاريد زيرا آن ها زودتر اغفال مي شوند. افرادي را به عنوان كارگر، شاگرد و نگهبان انتخاب می كنيد كه مورد شناسائي و تائيد اشخاص مطمئن بوده و براي اطمينان بيشتر چند تن از اقوام آنان را نيز شناسائي نمائيد. هنگامي كه مشتري داخل مغازه است به هيچ عنوان محل را ترك ننمائيد. 
?این مقام انتظامی تاکید کرد: ديوارها، سقف و كف مغازه هاي طلافروشي با ميل گرد و بتون به قطر حدودا 20 سانتيمتر محصور كنيد. در مواقع تعطيلي طلا و جواهرات را از روي ويترين جمع آوري و داخل گاوصندوق بگذاريد. گاوصندوق را حتما به صورت مخفي در داخل ديوار جاسازي نمائيد. قبل از حصول اطمينان از صفات شاگرد مغازه، از تحويل دادن كليد مغازه بخصوص كليد گاوصندوق به وي خودداري كنيد

 
شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 9 اسفند ماه 1397
  • 0 بازدید
  • 0 نظر