توسعه استان بوشهر "دریامحور" است

توسعه استان بوشهر "دریامحور" است

موضوعات : فرهنگی, اقتصادی

استاندار بوشهر گفت: توسعه و سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع مرتبط با دریا به عنوان یکی از ظرفیت‌ها و محورهای مهم توسعه استان بوشهر مورد توجه است.


توسعه استان بوشهر "دریامحور" است

به گزارش آباد سبز، مصطفی سالاری عصر 7آبان ماه در نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت و امام جمعه بوشهر، اظهار داشت: در پهنه‌بندی استان بوشهر از پراکندگی و پهنه‌بندی و استقرار صنایع غیراستاندارد پرهیز شده است.

وی با اشاره به اهمیت محیط‌زیست و آمایش سرزمین در پهنه‌بندی و مکان یابی برای استقرار مناطق صنعتی افزود: در پهنه بندی استان بوشهر به کشاورزی، گردشگری، توسعه صنعت گردشگری به ویژه صنعت گردشگری طبیعت محور توجه زیادی شده که انتظار می‌رود با حمایت و توجه ویژه‌ هیئت دولت به این استان توسعه متوازن در تمامی بخش‌ها بصورت یکسان اتفاق بیافتد.

استاندار بوشهر ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود استان در زمینه کشاورزی گفت: با تمرکز بر محصولات مهم شیلات و نخیلات می‌توان زمینه‌ صادرات این محصولات را بیش از پیش بوجود آورد.

وی وجود کارخانه سیمان و منابع مهم معدنی سنگ گچ را از نقاط قوت بخش صنعت و معدن استان بوشهر برشمرد و افزود: با ایجاد زیرساخت‌های موجود مثل بارانداز و پایانه‌های ویژه صادرات مواد معدنی در زمینه صارات محصولات معدنی و صنعتی استان می‌توان سهم بزرگی از بازارهای کشورهای همسایه حاشیه حوزه خلیج فارس را از آن خود کرد.

سالاری به ضرورت رفع مشکل صنایع دریایی صدرای بوشهر به عنوان یکی از واحدهای مهم در زمینه ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: امکان توسعه و سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع مرتبط با دریا به عنوان یکی از ظرفیت‌های موجود در استان بوشهر با سودآوری اشتقال بالا وجود دارد که در برنامه اقتصادی و توسعه صنعتی استان به آن توجه ویژه داریم و امیدواریم با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هرچه زودتر به رونق سال‌های قبل برگردد.

وی از منطقه ویژه شمال استان نیز به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم بوشهر برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی یاد کرد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان با توجه به ظرفیت‌های موجود در مناطق شمالی استان در زمینه‌ گردشگری طبیعی می‌تواند فرصت خوبی برای توسعه‌ اقتصاد گردشگری و ایجاد اشتغال در استان بوجود بیاورد.

منبع:تسنیم
شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 8 آبان ماه 1394
  • 1510 بازدید
  • 0 نظر