اعضای بدن جوان مرگ مغزی در مشهد جان هفت بیمار را نجات داد

اعضای بدن جوان مرگ مغزی در مشهد جان هفت بیمار را نجات داد

موضوعات : آخرین اخبار

مشهد- ایرنا- اعضای بدن جوان مرگ مغزی ۱۹ ساله ساکن سبزوار در بیمارستان منتصریه مشهد به هفت بیمار نیازمند عضو پیوند زده شد و جان آنان را نجات داد.
‌‌‌‌‌ "آباد سبز":

در نهصد و پنجمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بدن "میلاد مهری" که از بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار معرفی شده بود، پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گفت: کلیه های این بیمار مرگ مغزی به یک مرد ۲۴ ساله ساکن زاهدان و یک زن ۳۴ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند زده شد.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد مرحوم مهری نیز در بیمارستان منتصریه مشهد به مرد ۲۹ ساله ساکن این شهر و قلب وی هم در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد به مرد ۴۶ ساله ساکن یزد پیوند زده شد.

وی اظهار داشت: قرنیه های این جوان مرگ مغزی نیز برای پیوند به بیمارستان تخصصی چشم خاتم الانبیا (ص) مشهد و قسمتی از پوست بدن وی نیز به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) این شهر ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

۳۰۲۷ / ‏‬ ۶۰۵۳شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
abadsabz1@gmail.com
info@abadsabz.ir
  • نویسنده : sabz
  • تاریخ : جمعه 21 تير ماه 1398
  • 0 بازدید
  • 0 نظر